Podstawowa praca przy detailingu samochodu trwa zwykle od czterech do pięciu godzin.

Większość procesów auto detailingu obejmuje mycie zewnętrzne, glinkowanie, polerowanie i woskowanie, czyszczenie wnętrza, czyszczenie szyb i reflektorów oraz czyszczenie i pielęgnację opon. Wiele warsztatów auto detailingu świadczy również inne usługi na życzenie, takie jak czyszczenie parą silników, naprawa lakieru i montaż akcesoriów.

Jak wygląda proces auto detailingu?

Profesjonalne środki do czyszczenia i pielęgnacji samochodów

Auto detailing to przede wszystkim głębokie czyszczenie samochodu. Oznacza to, że przed przystąpieniem do innych zadań, takich jak polerowanie lub woskowanie, profesjonalista najpierw uzyskuje jak najczystszą powierzchnię zewnętrzną. Wielu detailerów myje samochody ręcznie, niektórzy używają myjek wysokociśnieniowych, inni wysyłają samochody przez zautomatyzowaną myjnię taśmową. Ogólnie rzecz biorąc, detailing obejmujący mycie ręczne daje lepsze rezultaty, ponieważ pracownicy spędzają więcej czasu na dopracowaniu szczególnie zabrudzonych miejsc.

Po wyschnięciu lub wysuszeniu samochodu większość detailerów zastosuje glinkę na jego powierzchni. Jest to tani technicznie, ale bardzo skuteczny sposób usuwania zabrudzeń, w którym grudka gliny detailingowej jest dociskana do lakieru w celu odklejenia wszelkich pozostałości. Poza tym detailerzy odkurzają i czyszczą wszystkie powierzchnie wewnętrzne, usuwając brud, kurz i plamy uwięzione w zakamarkach. Większość detailerów używa szczotek i środków czyszczących do czyszczenia i wycierania rys i zabrudzeń na drzwiach i powierzchniach winylowych.

Możemy również zdecydować się na polerowanie, woskowanie czy nałożenie powłoki ceramicznej, dzięki czemu samochód będzie lśniący i zadbany. Profesjonalne środki do czyszczenia i pielęgnacji pojazdów zakupisz na stronie https://detailingstore.pl/. Niektóre warsztaty oferują czyszczenie silnika z podstawowymi detalami, inni oferują go jako dodatek. Czyszczenie nie poprawia pracy silników, ale może ułatwić konserwację, ponieważ nieszczelności są łatwiejsze do wykrycia. Ponadto zabrudzony silnik może nagrzewać się bardziej niż czysty, a ruchome części pracują płynniej po oczyszczeniu.