Wraz z nadejściem Internetu Twoje możliwości marketingu biznesowego są praktycznie nieograniczone.

Jednym z głównych narzędzi w tym niesamowitym arsenale jest marketing na Facebooku, który może wiele zdziałać dla Twojej firmy w bardzo krótkim czasie. W rzeczywistości przy bardzo małej ilości czasu i pieniędzy marketing na Facebooku może przyspieszyć drogę do sukcesu Twojej firmy!Poświęć trochę czasu na wypełnienie swojego profilu na Facebooku przydatnymi informacjami i dodatkowymi informacjami o Twojej marce. Dodaj link do swojej witryny i napisz krótki opis swojej marki lub produktów. Użyj licznika odwiedzających, aby dowiedzieć się, ilu odwiedzających klika ten link, aby uzyskać dostęp do Twojej strony głównej.Stwórz unikalną stronę na Facebooku, która będzie wyróżniać się na tle innych. Kluczem do marketingu na Facebooku jest nie wyglądać tak, jak inni. W dzisiejszych czasach prawie każdy korzysta z Facebooka, więc musisz być inny, jeśli chcesz zostać zauważony, zanim pojawi się jeden z Twoich konkurentów.Jeśli masz problemy ze zdobywaniem obserwujących, możesz zaoferować loterię w zamian za ich „Lubię to”. Po prostu umieść loterie w zakładce na stronie swojej firmy i poproś o wypełnienie jej adresem e-mail, określając, że tylko ci, którzy lubią Twoją stronę, będą kwalifikować się do konkursu.Jeśli masz obserwatora narzekającego na swojej stronie na Facebooku, postaraj się rozwiązać ten problem publicznie. Dzięki temu inni będą wiedzieć, że jesteś renomowaną firmą i wykonasz wszystkie swoje zobowiązania. Jeśli nie możesz publicznie rozstrzygnąć sporu z klientem, spróbuj rozwiązać go prywatnie.To prawdziwy mit, że każda firma MUSI być na Facebooku. Koszt czasu poświęconego na planowanie kampanii, utrzymanie strony, komunikację z fanami i reklamę może stać się ogromnym obciążeniem dla właściciela małej firmy. Zastanów się dokładnie, czy wzrost zysków przeważy nad kosztami.Nie publikuj tak dużo na swojej stronie na Facebooku, że ludzie poczują się zbyt nasyceni tobą. Chcesz dać im coś do przemyślenia, więc daj trochę miejsca między każdym postem. Facebook zaleca nowym właścicielom stron posty nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu.Nie twórz zbyt długich postów. Osiągnij sukces, promując własną firmę na Facebooku

Chociaż możesz mieć mnóstwo informacji do udostępnienia, nikt nie będzie chciał przedzierać się przez 1000 słów, aby dotrzeć do sedna.

Postaraj się, aby wszystkie wpisy były jak najkrótsze, ale upewnij się, że są dobrze napisane. Chcesz, aby ludzie mogli pojąć główną ideę.Jeśli nie masz czasu w ciągu dnia na prowadzenie strony na Facebooku, powinieneś poprosić kogoś innego, aby to zrobił. Ludzie zauważą, że twoje wiadomości staną się zbyt krótkie i zaczną brakować treści. Całkowicie dopuszczalne jest, aby ktoś inny prowadził stronę podczas pracy nad innymi aspektami firmy.Skorzystaj z dostarczonego zestawu narzędzi analitycznych Insights. Statystyki pokazują, które części Twojej strony przyciągają ruch, a które po prostu nie działają. Możesz skorzystać z danych Insights, aby dostosować swoją stronę do tego, co chcą zobaczyć Twoi odwiedzający, co przyciągnie więcej odwiedzających do Twojej strony.Wprowadzenie przez Facebook formatu osi czasu zmienia strategie wielu marketingowców biznesowych. Oś czasu umożliwia publikowanie większych zdjęć, które z większym prawdopodobieństwem przyciągną zainteresowanie czytelnika. Skuteczni marketerzy publikują te większe zdjęcia w połączeniu z ukierunkowanym wezwaniem do działania. Może to obejmować gamę od pobierania kuponów po zachęcanie użytkowników produktu do przesyłania własnych zdjęć produktu w akcji.Skorzystaj z dowolnych funkcji Facebook umożliwia tworzenie niestandardowych podstron za pomocą zakładek. Oprócz głównej ściany, na której pojawiają się posty i komentarze, stwórz dedykowane strony na dowolne tematy związane z Twoją firmą. Być może masz stronę z informacjami kontaktowymi, a drugą z listą produktów i usług.Jak już przeczytałeś, poświęcenie niewielkiej ilości czasu i pieniędzy na kampanię marketingową na Facebooku może szybko przynieść znakomite rezultaty. Przetestuj wskazówki z tego artykułu i zobacz, co nowy profil może zrobić dla Twojej firmy. W dzisiejszych czasach Twoja firma potrzebuje każdej przewagi, jaką może uzyskać, a Facebook może naprawdę umieścić Cię na szczycie!