Epidemia otyłości na świecie jest rekordowo wysoka, wiele osób ma nadwagę lub otyłość, a mogłoby skorzystać na utracie wagi. Jednak z wielu powodów utrata masy ciała jest trudna. Ponadto niektórzy ludzie mają pokusę, aby wybrać pierwszą z brzegu dietę, o której czytali online lub słyszeli od znajomych i rodziny.

Niestety diety te często nie są najbardziej pożywne i nawet przy niewielkiej utracie wagi mogą nie poprawić stanu zdrowia. Uważając na to, co jesz, możesz poprawić czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego, takie jak wysokie ciśnienie krwi, zły cholesterol i trójglicerydy oraz ogólnie poprawić swoje zdrowie. Warto wybrać dietę o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i cholesterolu w diecie, a bogatą w potas, magnez, wapń i błonnik oraz owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i niskotłuszczowe produkty mleczne, w tym ryby, drób, orzechy i nasiona oraz ograniczenie czerwonego mięsa, słodyczy i słodkich napojów.

Można również zastąpić niektóre węglowodany w diecie zdrowym białkiem pochodzącym z ryb, orzechów, fasoli, i roślin strączkowych lub tłuszcze zdrowszymi nienasyconymi z oliwy z oliwek, orzechów i awokado. Ograniczenie wysokich źródeł sodu, w tym wszelkiej żywności z puszki i przetworzonej, oraz przypraw o wysokiej zawartości sodu, takich jak sos sałatkowy, pikle i sos sojowy, może spowodować obniżenie ciśnienia krwi. Zastąpienie niektórych węglowodanów zdrowym tłuszczem lub białkiem może jeszcze bardziej zmniejszyć czynniki ryzyka sercowego poprzez obniżenie poziomu trójglicerydów i cholesterolu LDL. Najważniejsze jest to, że dla osób z nadwagą lub otyłością, utrata wagi nie jest jedynym sposobem na poprawę zdrowia. Codzienne wybieranie zdrowej żywności i zwiększenie aktywności fizycznej może mieć pozytywny wpływ na zdrowie i dłuższe życie. Złe nawyki trudno przełamać, ale kiedy przejdziesz do zdrowszego stylu życia, nie pożałujesz tej decyzji, pomoże w tym https://hfood.pl/ catering dieta Warszawa. Zdrowe nawyki zmniejszają ryzyko niektórych chorób, poprawiają wygląd fizyczny i zdrowie psychiczne, a także zwiększają poziom energii. Nie zmienisz sposobu myślenia i zachowania z dnia na dzień, więc bądź cierpliwy i pracuj nad tym każdego dnia.