Dobre spodnie robocze powinny zapewniać właściwy poziom bezpieczeństwa, zgodnie z wymogami BHP, a przy tym powinny być komfortowe. Podczas cieplejszych dni oba te wymogi mogą spełnić spodnie robocze 3/4.

Pracodawca ma obowiązek zaopatrzenia swoich pracowników w odpowiednią odzież roboczą, która będzie dopasowana do konkretnych wymogów danego stanowiska pracy. Kiedy warto zastosować spodnie BHP o długości nogawek 3/4, czyli za kolano?

Jak wyglądają spodnie robocze 3/4?

Spodnie o długości 3/4 to model znajdujący się pomiędzy spodniami długimi a krótkimi. Nogawki w tego typu odzieży roboczej sięgają za kolano albo do połowy uda. Taka długość powoduje, że mogą one jednoczenie skutecznie chronić kolana, a przy tym zapewnić wysoki komfort podczas cieplejszych dni.

Robocze spodnie 3/4 posiadają najczęściej fason bojówek, czyli wyposażone są w wiele praktycznych kieszeni umieszczanych przy pasie z przodu oraz z tyłu, a także w okolicy ud lub kolan. Dzięki temu mogą one zapewnić właściwą przestrzeń do przechowywania podręcznych narzędzi, części.

Wybrane modele posiadają także kieszenie na kolanach, w których umieszcza się nakolanniki. Są one stosowane podczas prac wymagających klęczenia. Skutecznie chronią kolana przed nadmiernym naciskiem, a tym samym urazami i chorobami.

Dla dodatkowej wytrzymałości spodnie robocze tego typu szyte są ze wzmacnianych materiałów, najczęściej kordury lub innych mieszanek bawełny z włóknami sztucznymi o podwyższonej odporności na ścieranie i zabrudzenia. Podwójne, a nawet potrójne szwy chronią przed pękaniem i rozchodzeniem się materiału.

Kiedy warto zastosować spodnie robocze 3/4?

Spodnie robocze 3/4 to wszechstronna odzież dedykowana na różne stanowiska pracy, między innymi w branży budowlanej, wykończeniowej, instalacyjnej. Także sprawdzą się w magazynach, polecane są dla operatorów maszyn, dlatego posiadają uniwersalne zastosowanie na różnych stanowiskach pracy.

Aktualnie spodnie robocze 3/4 można kupić w każdym sklepie BHP. Do wyboru jest szeroka gama kolorów i rozmiarów do wyboru.