Jeśli to w ogóle możliwe, współpracuj z małżonkiem, aby stawić czoła trudnościom finansowym i opracuj plan radzenia sobie z istniejącymi finansami gospodarstwa domowego i rodziny. Nie jest to łatwe bez pomocy, zwłaszcza jeśli ostatnią osobą, z którą chcesz współpracować, jest twój były małżonek.

Dlatego skorzystaj z pomocy profesjonalisty i zatrudnij adwokata. Stawianie czoła rzeczywistości jest dla niektórych trudniejsze niż dla innych. Prowadzenie dwóch gospodarstw domowych kosztuje o wiele więcej, niż prowadzenie jednego. Jeśli rzeczywistość jest taka, że po sprzedaży domu małżeńskiego żadne z was nie będzie w stanie zastąpić go innym domem, to rozważ inne opcje, zanim zgodzisz się sprzedać swój dom.

W sytuacjach o wyższych dochodach czasami para może kupić dwa domy, korzystając ze wspólnego kredytu, a jeśli się rozwiedli, każdy małżonek może wyrazić zgodę na posiadanie i utrzymanie jednego z nich, a resztę dochodów i majątku przeznacza się na alimenty i sprawiedliwy podział majątku.

Ostrożnie zapoznaj się z alternatywami i opcjami, zanim zaangażujesz siebie, swoje dzieci lub byłego małżonka w jednym kierunku.

Unikaj działań krótkoterminowych, które ograniczają długoterminowe alternatywy dla jednego lub obu z was.

Uzyskaj własną niezależną poradę prawną, ale poświęć wysiłek i zasoby na rozwiązywanie tych problemów i osiągnięcie porozumienia w mediacji, w którym otrzymasz więcej za swoje pieniądze. Niezależna porada prawna jest bardzo ważna, dlatego że poznasz realistyczny zakres dostępnych opcji, dlatego zatrudnij adwokata przeprowadzającego rozwody Warszawa. Dostajesz więcej za swoje pieniądze w mediacji, jeśli oboje podejdziecie do tego w dobrej wierze i będziecie szczerzy w kwestii swoich dochodów, wydatków, aktywów i zobowiązań. Wynik będzie lepszy dla ciebie, twojego byłego małżonka i twoich dzieci. Problem z mediacją polega na tym, że dwie osoby, które zazwyczaj nie lubią się nawzajem, starają się uzgodnić kwestie, które mogą być zasadniczo niekorzystne. Potrzeba dwóch osób, które są całkowicie zaangażowane, niesamowicie racjonalne i emocjonalnie dojrzałe, aby skutecznie mediować.