Ponieważ koszt pozyskiwania energii odnawialnej nadal spada, coraz więcej gospodarstw domowych przechodzi na czyste, odnawialne źródła energii elektrycznej i decyduje się na instalację paneli fotowoltaicznych.

Jest to rozwiązanie najbardziej przystępne cenowo i zyskujące coraz większą popularność wśród osób zainteresowanych tanim i ekologicznym źródłem pozyskiwania energii ze Słońca. Energia słoneczna jest w stu procentach czysta i odnawialna. Zmniejsza zależność ludzkości od ropy, węgla i gazu ziemnego do produkcji energii elektrycznej. Te paliwa kopalne wytwarzają szkodliwe emisje gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń, które wpływają na jakość powietrza, wody i gleby oraz są odpowiedzialne za globalne ocieplenie. W przeciwieństwie do tego energia słoneczna nie powoduje zanieczyszczeń. Obfita moc słońca zapewnia nieograniczone źródło energii, które nie niszczy środowiska, krajobrazu ani nie szkodzi warstwie ozonowej. Mieszkaniowe systemy energii słonecznej stanowią inwestycję w przyszłość planety, chroniąc nieodnawialne źródła energii i chroniąc środowisko naturalne przed zniszczeniem.

Z czasem gospodarstwa domowe odnotowują stały wzrost zarówno częstotliwości, jak i czasu trwania przerw w dostawie prądu w ciągu ostatnich 15 lat.

Przestarzałe sieci elektryczne nie zostały zbudowane dla dzisiejszej znacznie większej liczby ludności i ekstremalnych zjawisk pogodowych, z jakimi się mierzymy. Aby sieć była bezpieczniejsza i nowocześniejsza, należy ją zmodernizować, aby sprostać rosnącym wymaganiom społeczeństwa na dostęp do sieci, a koszt ten zostanie przeniesiony na klientów. Jeżeli nie wiesz, ile należy zainstalować paneli słonecznych dla pokrycia swojego zapotrzebowania na energię, można wykorzystać panele fotowoltaiczne kalkulator, który pomoże nam w wyliczeniach. Dodanie domowej baterii zasilanej z paneli słonecznych w mieszkaniu pomoże zmagazynować wystarczającą ilość energii elektrycznej do zasilania domów w godzinach szczytu, dając tym samym gospodarstwom domowym swobodę korzystania z energii elektrycznej bez potrzeby polegania na sieci energetycznej. Baterie domowe wraz z panelami słonecznymi są również realnym buforem przeciwko ciągłym awariom, z którymi borykają się firmy i gospodarstwa domowe. Dzisiejsza przestarzała sieć oznacza, że społeczność nadal będzie doświadczać przerw w dostawie prądu. Dzięki mieszkalnemu systemowi słonecznemu twój dom lub firma są zasilane przez dachowe panele fotowoltaiczne w ciągu dnia i energią zgromadzoną w baterii w nocy. Instalując panele słoneczne, zyskujesz zatem niezależność energetyczną. Panele słoneczne i baterie domowe stają się coraz bardziej przystępne cenowo, dostępne, odporne i wydajne. Zapewniają spokój i bezpieczeństwo energetyczne gospodarstwom domowym w przypadku zaniku prądu lub kolejnej burzy. Domowy system akumulatorów uzupełnia energię słoneczną i eliminuje niedogodności, niepewność i wydatki związane z tankowaniem generatora na gaz lub olej napędowy. Czysta i cicha bateria jest preferowaną alternatywą dla wielu rodzin dla tradycyjnego generatora zapasowego. Jeśli stoisz w obliczu rosnących wydatków za energię elektryczną, panele słoneczne mogą zrównoważyć te koszty i znacznie obniżyć rachunki za prąd. Oszczędności mogą się pojawić nawet w pochmurne dni, ponieważ słońce emituje energię zarówno przez czyste, jak i zachmurzone niebo. System paneli fotowoltaicznych zapewnia całoroczną wydajność i oszczędności, nawet w chłodniejszym, pochmurnym klimacie. Panele fotowoltaiczne są stosunkowo drogie, ale możemy skorzystać z różnych upustów i dopłat finansowych, takich jak ulga termomodernizacyjna fotowoltaika, z których warto skorzystać. W zależności od rozmiaru, wydajności i orientacji względem słońca, niektóre panele słoneczne generują więcej energii elektrycznej, niż może zużyć przeciętne gospodarstwo domowe. Może to obniżyć miesięczny rachunek za prąd nawet do zera, a należy liczyć się z tym, że rachunki za tradycyjną energię elektryczną i media będą rosły każdego roku.