Nauka o naprawie samochodów może być Twoją przepustką do zaoszczędzenia dużej ilości pieniędzy, zwłaszcza jeśli masz stary samochód lub taki, który ma kilka problemów.

W tym artykule znajdziesz kilka świetnych sztuczek, z których możesz korzystać przez całe życie. Czytaj dalej, aby samemu rozpocząć naprawę samochodu.Kiedy uzupełniasz olej silnikowy, unikaj rozlewania oleju na silnik, owijając kilka ręczników papierowych wokół pojemnika na olej w skrzyni korbowej. To wchłonie krople i wycieki. Pamiętaj, aby pozbyć się pustego pojemnika po oleju i ręczników papierowych po zakończeniu dodawania oleju.Jeśli zabierasz samochód do mechanika, upewnij się, że ma odpowiednie licencje i uprawnienia. Przed umówieniem się na wizytę sprawdź ich recenzje online i ich pozycję w Better Business Bureau. Nie patrz tylko na pozytywne recenzje, ale zobacz, jak firma reaguje na negatywne opinie. Każda firma ma sporadyczne problemy, a jeśli załatwią sprawę szybko i uprzejmie, mogą być warte drugiego spojrzenia.Logo Automotive Service Excellence to znak, że znalazłeś dobrego mechanika. Mechanicy muszą pomyślnie zdać egzamin i zachować doskonałą historię, aby otrzymać to logo. Nie wszyscy dobrzy mechanicy otrzymują ten certyfikat, ale nadal powinieneś spróbować znaleźć mechanika, który ma certyfikat ASE.Poznaj swój samochód przed oddaniem go do naprawy. Jeśli masz niewielką wiedzę na temat specyfikacji swojego modelu samochodu, możesz zostać zabrany na przejażdżkę bez Twojej wiedzy. Przeczytaj instrukcję w absolutnym minimum przed przystąpieniem do większych napraw.Zdejmij breloczki z kluczyków samochodowych, aby zmniejszyć ciężar zapłonu. Zapłon nie jest dostosowany do tej wagi, nawet jeśli myślisz, że to niewiele. Strefa Biznesu - Prowadź biznes razem z nami!

Jeśli twój klucz zaczyna się przyklejać, musisz wymienić kubki i pozbyć się ulubionego trolla, który obciąża twój breloczek!Zadrapania można łatwo naprawić samodzielnie.

Będziesz musiał wypełnić rysę podkładem, który odpowiada kolorom twojego samochodu, nałożyć trochę farby po wyschnięciu podkładu i przeszlifować całą powierzchnię. Zacznij od drobnego papieru ściernego i stopniowo zwiększaj ziarno przed woskowaniem.Poproś o gwarancję, gdy naprawisz swój samochód. Upewnij się, że otrzymasz go na piśmie i że rozumiesz, co obejmuje. Możesz także zapłacić trochę więcej u dealera, aby wykonać duże prace, takie jak remont skrzyni biegów. Gwarantuje to, że Twoja praca będzie objęta ubezpieczeniem niezależnie od tego, gdzie jesteś.Kiedy nadejdzie czas, aby zabrać samochód do pracy, dokładnie zastanów się, czy chcesz udać się do dealera, czy do lokalnego mechanika. Dealer często wie najwięcej o Twoim konkretnym typie pojazdu, ale w rezultacie zazwyczaj kosztuje on najwięcej. Rozważ swoje możliwości i wybierz to, co jest dla Ciebie odpowiednie.Nie martw się, jeśli pod samochodem znajdziesz kałużę wody. Kałuże są zwykle powodowane przez kondensację z systemu klimatyzacji. Powinieneś się martwić, jeśli nie korzystasz z klimatyzacji lub regularnie widzisz kałuże wody pod samochodem.Jeśli część w Twoim samochodzie musi zostać wymieniona, zdobądź część OEM (producenta oryginalnego wyposażenia). Jeśli chcesz, aby Twój samochód działał na najwyższym możliwym poziomie, ważne jest, aby nie umieszczać w nim jakiejkolwiek starej części. Chociaż części OEM kosztują więcej, w końcu są tego warte.Jak wspomniano na początku tego artykułu, nauka samodzielnej naprawy samochodu ma tak wiele zalet. Oprócz oszczędzania pieniędzy na chodzeniu do mechanika, możesz przekazać swoją mądrość przyjaciołom i członkom rodziny. Zapamiętaj te wskazówki, aby samodzielnie wykonać naprawę samochodu!