Firmy oferujące ogrodzenia z siatki mogą zaproponować klientom wiele różnych modeli.

Może być to tradycyjna siatka montowana do słupów metalowych, czy też siatka elastyczna, którą możemy łatwo zamontować wokół naszej posesji. Dostępne są także inne rodzaje siatek, przykładowo rozwiązania panelowe, które charakteryzują się bardzo wysoką trwałością, są to siatki ocynkowane, które można wybrać w wielu różnych kolorach.

Jaki rodzaj ogrodzenia wybrać?

Ogrodzenia panelowe czy gabiony

Ogrodzenia panelowe przygotowane są do montażu w określonej odległości, może być to przykładowo panel o szerokości 250 cm, możemy wybrać różne wysokości w zależności od potrzeb. Dzięki temu możemy szybko stworzyć niedrogie i solidne ogrodzenie, które zastosujemy wokół naszego domu czy też wokół budynków firmowych. W ten sposób możemy zabezpieczyć naszą posesję. Dodatkowo do ogrodzeń możemy dobrać także bramy w tym samym stylu, w tej samej kolorystyce, które również będą oparte o ogrodzenia panelowe. Często widzimy je jako ogrodzenia placów zabaw, szkół, sklepów czy też innych obiektów handlowych, urzędów. Są to ogrodzenia estetyczne, które możemy montować do specjalnych listew, które przystosowane są rozmiarami do różnych typów paneli wykonanych z siatki.

Innym bardzo popularnym rozwiązaniem są gabiony, jest to siatka wypełniona kamieniami, możemy dobierać różne rozmiary, szerokości oraz wysokości gabionu. Dostępnych jest także wiele kamieni ozdobnych, które będą wypełnieniem takiego ogrodzenia. Dużą zaletą gabionu jest wytrzymałość, jak również łatwość montażu, obecnie coraz częściej spotykamy je na posesjach, przed firmami, jest to ciekawy element, który będzie pasował do nowoczesnych domów. Gabiony możemy porównać do klatki czy też kosza, w którym umieszczamy różnego rodzaju materiały, mogą być to nie tylko kamienie, ale także materiały kompozytowe, półprzezroczyste, które możemy dodatkowo oświetlić, tworzące wyjątkowy element architektoniczny wokół naszej posesji.

Producenci siatek mogą dostarczyć obecnie różnego typu ogrodzenia Częstochowa jest miastem, gdzie możemy łatwo zamówić siatki u producenta, dostosować je wymiarami, dobrać rodzaj, który najbardziej pasuje do naszej posesji. Mogą być to panele o różnej wielkości oczek, gabiony metalowe, ocynkowane, które będą odporne na korozję.