Jeśli chcemy drukować na drukarce 3D to trzeba wprowadzić do jej programu specjalny model.

Jak to zrobić? Można mieć pomysł na to jak ma wyglądać jakiś przedmiot, ale teraz przeniesienie tego na program graficzny wcale nie jest takie łatwe. Osoby, które próbowały swoich sił w programach graficznych dobrze wiedzą, że tutaj potrzebna jest wiedza. Jeśli mamy taki model stworzyć dla siebie to jeszcze można ryzykować. Jeśli się nie uda albo coś będzie nie tak jak trzeba to zawsze można będzie to poprawić. Niestety, jeśli to model dla kogoś albo chcemy tworzyć jakieś elementy dekoracyjne to nie ma tutaj miejsca na pomyłki. Byłoby to zbyt kosztowne, a na to nie można sobie pozwolić. Jeśli chodzi o modele odlewnicze to można je znaleźć w Internecie. Jest kilka stron internetowych, na których znajdziemy gotowe pomysły na druk 3D. Modele do drukowania 3D

Oczywiście, jeśli chcemy być bardziej oryginalni to takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

Tym bardziej, jeśli ma to być naszą wizytówką i nasza firma ma być z tym przedmiotem kojarzona. Wtedy na pierwszym miejscu musi być wysoka, jakość, a wtedy będziemy z efektu końcowego bardzo zadowoleni.
Wykonanie odlewu według projektu jest możliwe, jeśli drukarnia posiada nowoczesny sprzęt. Jeśli go nie mają to taka współpraca nie ma sensu i trzeba sobie dać z tym spokój. To, dlatego w pierwszej kolejności sprawdzamy, z jakich drukarek korzystają. Im chcemy uzyskać lepsze efekty tym sprzęt powinien być droższy, a zatem sprawdzamy i dopiero wtedy składamy zamówienie. Muśmy być pewni, że wszystko zostanie wykonane tak jak trzeba. Nowopowstały model odlewniczy ma nam się podobać. Ma to być coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Jeśli zgłaszamy się po pomoc do specjalistów to wszystko można wykonać. Oni się na tym znają i doradzą nam, co zrobić i czy da się to zrobić. Dla drukarni 3D nie ma znaczenia czy chcemy drukować coś w pojedynczych egzemplarzach czy chcemy wykonać krótką serię. Znają się na tym i chętnie nam pomogą. Na niczym innym nam tak nie zależy jak na pełnym profesjonalizmie takiej firmy.