Balustrady ze szkła mogą być bardzo ciekawym dodatkiem w przypadku wnętrz nowoczesnych domów, biur, budynków użyteczności publicznej.

Balustrady szklane pasują do drewna, metalu, często wykorzystuje się różnego rodzaju dodatki ze stali nierdzewnej. Balustrady szklane w zależności od rodzaju szkła można montować wewnątrz, jak również na zewnątrz w przypadku tarasów czy też balkonów.

Balustrady ze szkła hartowanego

Czym charakteryzują się balustrady ze szkła?

Producenci wykonują balustrady ze szkła bezpiecznego, są to szyby zespolone folią, dzięki czemu przy uszkodzeniu kawałki szkła pozostają na folii. Wykorzystuje się również szkło hartowane, które posiada bardzo dobre właściwości, jest odporne na siły mechaniczne, amplitudy temperatur. Jest to szkło, które podgrzewane jest do temperatury ponad 600 stopni Celsjusza, a następnie poddawane jest natychmiastowemu schłodzeniu. W ten sposób powstają siły ściskające, które pozwalają na otrzymanie materiału kilkukrotnie trwalszego niż tradycyjne szkło. W zależności od potrzeb można wybrać różną grubość, producenci dostosują także rozmiary, wykończenie szyby w zależności od potrzeb klienta.

Dostępne są także szyby mleczne, półprzezroczyste, również posiadające różnego rodzaju ornamenty, grafiki. Balustrady szklane często spotykamy w budynkach komercyjnych, gdzie stosowane są także drzwi szklane, ścianki działowe wykonane ze szkła. W ten sposób można lepiej doświetlić pomieszczenie, ścianka ze szkła będzie również cieńsza niż podział za pomocą płyty gipsowo-kartonowej czy też innych materiałów budowlanych, co zaoszczędzi miejsce. Szkło bardzo pozytywnie wpływa na estetykę pomieszczeń, często łączone jest ze stalą nierdzewną, mogą być to uchwyty do drzwi, zawiasy, podobnie w przypadku montażu balustrady szklanej dobrym pomysłem może być wykorzystanie stali.

Firmy oferują różne typy szkła w zależności od zastosowania, dostosowane wielkością, możemy wybrać grubość, także ze względów estetycznych. Dostępne są różnego typu balustrady ze szkła poznań jest miastem, gdzie możemy znaleźć producentów dostarczających wysokiej jakości szkło na balustrady, drzwi, ścianki działowe. Mogą być to także przeszklenia w formie daszków przed wejściem do budynku, szklane szyby dla recepcji, aptek czy też sklepów.