Niektóre osoby mają problem z wypadaniem włosów, jest to proces naturalny, kiedy włosy są zastępowane przez nowe, jednak czasem więcej włosów wypada niż rośnie nowych.

Problem ten dotyczy głównie mężczyzn, którzy łysieją zaczynając od czoła. Kobiety mają problem raczej na czubku głowy. Włosy opadają naturalnie w 6-letnim cyklu, a zamiast nich rosną nowe. Jednak w zależności od wieku i powyższych czynników wzrost nowych włosów spowalnia, aż może całkowicie się zatrzymać. Szampon przeciw wypadaniu włosów zawiera substancje aktywne i składniki stymulujące wzrost włosów. Stosowanie różnych kosmetyków może spowolnić ten proces. Jeśli jednak cierpisz z powodu silnie przerzedzonych włosów, a szampony nie są zbyt skuteczne, warto udać się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie. Wypadanie włosów wstydliwy problem wielu osób

Szybka utrata włosów może również wskazywać na inne, poważne choroby.

Dlatego w przypadku znacznego i nagłego wypadania włosów nie czekaj zbyt długo na wizytę u lekarza. Wreszcie wypadanie włosów może być również spowodowane poważnymi chorobami takimi jak zapalenie płuc, dietą lub skutkiem ubocznym niektórych leków. Osoby przyjmujące beta-blokery lub leki rozrzedzające krew często cierpią na wypadanie włosów. W takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem. Leczenie wypadania włosów różni się w zależności od przyczyny. Często wystarczy zmienić styl życia w zakresie jedzenia, picia, palenia, pracy czy wypoczynku. W niektórych przypadkach leki lub terapia hormonalna mogą być jedynym sposobem na powstrzymanie wypadania włosów. Z drugiej strony zaprzestanie stosowania leków rozrzedzających krew i beta-blokerów byłoby problematyczne i czasami miało poważne konsekwencje. Z pewnością należy dbać o włosy podczas mycia, należy zwrócić uwagę na szampony jakich używamy na co dzień. Ważne są także odzywki do włosów, w zależności od rodzaju naszych włosów można nabyć odzywki które są odpowiednie dla danego rodzaju. Jeżeli jednak mimo używania odpowiednich odzywek nasze włosy wyglądają słabo, wówczas warto sięgnąć po bardziej specjalistyczne środki, takie jak Fratti serum przeciw wypadaniu włosów.