Wymiana dachu to ogromna inwestycja.

Im dłużej utrzymasz dach w dobrej kondycji, tym lepiej. Ponieważ izolacja poddasza zapobiega tworzeniu się kropel wody kondensacyjnej na spodniej stronie dachu, drewno nie gnije. Izolacja zapobiega również przedostawaniu się letniego upału do dachu. Może to spowodować degradację materiału pokrycia dachowego. Nowa izolacja może także pomóc zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo i komfort przebywania mieszkańców w domu. Izolacja zapewnia również, że poddasze jest odpowiednio wentylowane i odpowiednio ocieplone.

Założona izolacja może przedłużyć żywotność dachu

Czy ocieplanie stropów pianą jest odpowiednim rozwiązaniem?

W odniesieniu do kondensacji można temu zapobiec. Kiedy pojawia się w izolowanej ścianie, izolacja cieplna staje się mokra, a farba zewnętrzna zaczyna się łuszczyć. Aby uniknąć takich problemów, zaleca się stosowanie materiału, który działa jak bariera dla pary, aby zapobiec kondensacji wody, a tym samym przeniknąć przez ściany lub dach. Odpowiednim rozwiązaniem tej sytuacji jest założenie ocieplenia do stropów z piany, która jest równomiernie natryskiwana na całej powierzchni i dociera w najmniejsze zakamarki.

Z pewnością spotkamy się z różnymi materiałami, które są odpowiednie do docieplania, jak wełna mineralna, włókno szklane, filc czy celuloza, ale w trudno dostępnych miejscach najlepiej sprawdzi się piana do ocieplenia stropu w naszym domu. Można ją również stosować w piwnicy czy innych pomieszczeniach, w których maty z włóknistych materiałów będą trudne do założenia. Izolacja z pianki natryskowej składa się głównie z nawiewanych wodą i organicznych związków chemicznych pochodzących z ekstraktów ropy naftowej. Tworzy barierę dla powietrza, tworząc uszczelnienie przed ruchem powietrza. Otwarta komórka piany może powiększyć się do 100 razy w stosunku do pierwotnego rozmiaru, co pozwala na pełne pokrycie strychu.

Coraz popularniejszą metodą na izolację budynku staje się ocieplanie stropów pianą. Jest to pianka poliuretanowa natryskiwana specjalnymi maszynami na całą powierzchnię poddasza, co odpowiednio izoluje budynek przed utratą ciepła.