Rzepak podobnie jak wiele innych roślin uprawnych narażony jest na występowanie insektów, w tym przypadku podgryzane są liście oraz łodygi, przez co znacznie zmniejszone mogą być plony.

Szybkie wykrycie zagrożenia oraz użycie odpowiednich insektycydów może ochronić rzepak, sprawić, że uzyskam dużo lepsze wyniki w uprawach.

Jak pozbyć się insektów z upraw?

Skuteczne insektycydy w ochronie rzepaku

Często opryski przeciw insektom łączone są z opryskami fungicydowymi, które zwalczają grzyby. W przypadku szkodników, które występują w rzepaku możemy wyróżnić mszyce, pchełkę rzepakową, często w uprawach pojawia się także chowacz galasówek czy gnatarz rzepakowiec. Należy zwrócić uwagę na porę oprysków, często możemy wykonać je w okresie jesiennym, zwłaszcza przy wyższych temperaturach gdy insekty mają dobre warunki do rozwoju. Powinniśmy odpowiednio sprawdzić uprawy, w celu określenia występowania szkodników oraz zasięgu. Często możemy spotkać mszyce, które obecnie możemy łatwo zwalczyć za pomocą skutecznych insektycydów.

Dostępnych jest wiele insektycydów w postaci koncentratu, jest to forma stężona, rozcieńczamy je w wodzie odpowiednio do zaleceń producenta. Mogą być to środki takie jak Delmetros czy Koron, jak również wiele innych skutecznych środków ochrony roślin. Działają one na powierzchniowo, zatem podczas oprysku powinniśmy zwrócić uwagę, aby nie zostały zmyte przez deszcz. Przed opryskiem, warto sprawdzić prognozę pogody, opryski wykonujemy przy niższej temperaturze. Możemy wykonać także oprysk w nocy, aby odpowiednio działał na liście oraz łodygi chwastów. W uprawach rzepaku stosuje się także herbicydy, są to często substancje doglebowe, które silnie działają na chwasty. Możemy stosować je już trzy dni po zasiewie, Dzięki temu będziemy niszczyli konkurencyjne chwasty już od momentu wschodu. Warto sprawdzić stan zachwaszczenia plantacji, dobrać odpowiedni herbicyd selektywny dla naszego pola.

Wiele skutecznych insektycydów w przypadku ochrony rzepaku możemy zakupić na stronie https://innvigo.com/insektycydy-innvigo-w-rzepaku/. Stosowane środki mogą bardzo skutecznie unieszkodliwić insekty. Aby lepiej chronić rośliny warto także wybrać odpowiedni termin siewu, który może być zależny od danego regionu