Bez względu na to, czy są instalowane niezależnie, czy przymocowane do głównej konstrukcji, elewacji nieruchomości, szklane daszki i zadaszenia są ważnym dodatkiem do zewnętrznej powierzchni każdego budynku.

Zaprojektowane, aby zapewnić schronienie bez zasłaniania otaczającego światła, widoków lub architektury, szklane zadaszenia są zarówno przydatne, jak i pożądane, zwłaszcza w otoczeniu komercyjnym.

Dlaczego warto zamontować zadaszenie przy budynku

Szklane zadaszenia schodów zewnętrznych

Ponieważ można je wytwarzać w różnych rozmiarach i są niezwykle trwałe, szklane zadaszenia są bardzo korzystne w przypadku przestrzeni publicznych i budynków komercyjnych na zewnątrz. Szklane daszki są często stosowane na przystankach autobusowych oraz w obrębie dworców autobusowych i zewnętrznych obszarów centrów handlowych, urzędów i innych placówek publicznych, zapewniając niezbędną ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz chroniąc przestrzeń czy schody zewnętrzne.

Przezroczysty charakter szkła ma również tę zaletę, że maksymalizuje ilość naturalnego światła, które przenika przez jego powierzchnię. Ten lekki i przewiewny efekt znacznie uwydatnia wygląd zewnętrzny budynków, i sprawia, że przestrzenie wyglądają i wydają się bardziej otwarte. Oprócz praktycznych korzyści, daszki szklane prezentują się również stylowo. Gładkie, czyste linie nieodłącznie związane ze szklanymi panelami w połączeniu z nieskończoną różnorodnością kształtów, rozmiarów i stylów szkła, zapewniają nieograniczone możliwości projektowania.

Niezależnie od tego, czy szukasz szklanego daszka o zakrzywionej strukturze, szyby o minimalnej oprawie, czy chcesz zastosować dodatkowe elementy, takie jak metaloplastyka lub strategiczne oświetlenie, istnieje wiele możliwości, aby zadaszenia schodów zewnętrznych były same w sobie elementem wyróżniającym, jednocześnie służąc również praktycznemu celowi. Daszki szklane i chodniki możemy montować jako niezależne konstrukcje lub wsparte na konstrukcji głównej. Szkło można również mocować bezpośrednio do konstrukcji budynku na wspornikach ze stali nierdzewnej, bez konieczności stosowania dodatkowych rynien.