Poranna pielęgnacja skóry powinna skupiać się na profilaktyce i ochronie przed promieniami słonecznymi, a nocna rutyna powinna skupiać się na oczyszczaniu i naprawie ewentualnych uszkodzeń, takich jak zmarszczki.

Większość ludzi będzie musiała tak naprawdę myć twarz tylko raz dziennie. Rano wystarczy spłukać twarz wodą i użyć płynu micelarnego lub toniku przed nałożeniem kremu nawilżającego lub przeciwsłonecznego, a wieczorem, po całym dniu ekspozycji i uszkodzeń, bardziej dedykowana pielęgnacja powinna zmywać makijaż i usuwać nagromadzone zanieczyszczenia. W związku z tym przed snem należy umyć twarz środkiem myjącym w celu usunięcia brudu i makijażu, a następnie użyć toniku, peelingu i serum, jeśli tak zdecydujesz. W każdym razie zawsze zakończ pielęgnację twarzy nałożeniem kremem nawilżającego lub naprawczego dla odżywienia i ochrony skóry. Dobierz kosmetyki odpowiednie do potrzeb swojej skóry

Bez względu na porę dnia, zawsze należy myć twarz po treningu lub spoceniu, ponieważ pot może zatykać pory i pogarszać przykładowo trądzik.

Z reguły pamiętaj o zmywaniu makijażu przed snem aby zapobiec zanieczyszczeniom i powstawaniu zmarszczek. Właściwa pielęgnacja skóry jest niezbędna w każdym wieku, a zdrowe nawyki wypracowane w wieku 20 i 30 lat mogą wzmocnić i zmniejszyć skutki starzenia się. Skóra ma jeszcze wysoką produkcję kolagenu i zachowuje elastyczność w wieku 20 i 30 lat. Środek oczyszczający i krem nawilżający SPF będą stałym elementem twojej rutyny, a niektórzy dermatolodzy mogą zalecać sprzedawany bez recepty produkt z retinolem lub serum jako środek zapobiegawczy w celu stymulowania produkcji kolagenu. Chociaż kolagen może wiązać się z utrzymaniem jędrnej skóry, zapewnia on również skórze jej siłę i strukturę oraz odgrywa rolę w zastępowaniu martwych komórek skóry nowymi. Kosmetyki odpowiednie do pielęgnacji skóry w każdym wieku oferuje hurtownia kosmetyczna Toruń. Gdy kobiety wkraczają w okres przed menopauzą i menopauzę, ich hormony są zmienne, a oznaki starzenia się skóry zaczynają być widoczne. Podczas gdy serum i kremy wspomagające produkcję kolagenu mogą zostać dodane do ich rytuału pielęgnacji skóry, podstawą pozostanie delikatny środek myjący i silnie nawilżający.