Czy jesteś byłym lub obecnym właścicielem psa? Jeśli tak, rozumiesz korzyści, jakie przynosi pies.

Ale zawsze jest więcej do nauczenia się. W tym artykule znajdziesz świetne porady dotyczące psów.Trzymaj się na wierzchu pcheł. Pchły mogą nie tylko wywołać infekcję u twojego psa, ale jeśli jeden zostanie połknięty, twój zwierzak może również dostać tasiemców. Porozmawiaj ze swoim weterynarzem o najlepszej metodzie zapobiegania, ale pamiętaj, że nie jest to jednorazowa transakcja. Będziesz musiał kontynuować swoje wysiłki przez całe życie swojego zwierzaka.Oferuj skórę surową zamiast prawdziwych kości mięsnych. Prawdziwe kości pękają i mogą niebezpiecznie utknąć w jamie ustnej lub przewodzie pokarmowym. Skóra surowa jest również lepsza dla zdrowia zębów Twojego psa.Utrzymuj psa w zdrowej wadze. Wiele psów ma nadwagę i podobnie jak ludzie, może to prowadzić do problemów zdrowotnych. Ludzie mają tendencję do przekarmiania swoich psów, a wielu karmi je również resztkami ze stołu. Pies nie potrzebuje tylu kalorii, jak myśli większość ludzi; porozmawiaj ze swoim weterynarzem o tym, ile należy go karmić każdego dnia i jakie jedzenie jest najbardziej odpowiednie. Weterynarz doradzi Ci na podstawie swojego wzrostu, wieku i stylu życia.Ułatw swojemu psu poznanie nowego dziecka, które pojawi się w Twoim domu. Psy mogą być bardzo zazdrosne i musisz nadal okazywać mu mnóstwo miłości i uczucia, nawet jeśli masz w swoim życiu zupełnie nowy pakiet radości. Porozmawiaj z psem, gdy zajmujesz się dzieckiem i trzymaj go w pętli.Nie denerwuj się, jeśli Twój pies nie chce się ubrać. Coraz popularniejsze staje się ubieranie psa w psie ubranka, ale niektóre psy po prostu nie lubią tego uczucia. Jeśli Twój pies nie odpręży się po założeniu ubrania, powinieneś zdjąć ubranie, aby pies nie próbował sam go zdjąć.Psy potrzebują na co dzień dużej uwagi. Dowiedz się więcej o opiece nad psem z tego artykułu

Jeśli masz trudności ze znalezieniem czasu dla swojego psa, wkrótce zauważysz, że występują problemy behawioralne, których wcześniej nie było.

Powinieneś przynajmniej poświęcić godzinę dziennie tylko po to, by pokochać swojego psa.Bez względu na to, jakiego rodzaju psa możesz mieć, zawieś kilka znaków „Uważaj na psa” na swojej posesji. Są znanymi środkami odstraszającymi potencjalnych włamywaczy i mogą pomóc chronić Ciebie i Twoją rodzinę. Już sam znak wskazuje na prawdopodobieństwo niepowodzenia jakiejkolwiek próby napadu, a pojedyncze szczekanie sprawi, że uciekną!Unikaj zostawiania szczeniaka na zewnątrz przez cały dzień. Psy muszą wchodzić w interakcje z ludźmi lub innymi zwierzętami. Tylko jeden pies może sprawić, że poczuje się samotny. Jeśli w Twojej okolicy pada deszcz lub śnieg, musisz zabrać psa do środka, aby zapobiec jego zachorowaniu.Nie zapomnij o swoim psie podczas pisania testamentu. Wiele zwierząt jest zwalczanych lub całkowicie zaniedbywanych, ponieważ nie pozostawiono szczegółowych instrukcji dotyczących ich opieki. Dołącz klauzulę, która wyraźnie wskazuje Twoim bliskim, co zrobić ze swoim psem, aby dobrze się nim zaopiekował.Zawsze upewnij się, że twój pies rozumie, że jesteś panem, jeśli chcesz mieć dobrze wychowanego zwierzaka. Jest to ważne, ponieważ jeśli Twój pies uważa, że ​​dominuje nad Tobą, masz znacznie mniejszą szansę na to, że będzie posłuszny Twoim rozkazom i zachowywał się zgodnie z Twoimi życzeniami.Jak już wspomniano, posiadanie psa jest naprawdę zabawne. Może to być jeszcze przyjemniejsze, gdy jesteś uzbrojony w dobre informacje o posiadaniu psa. Na szczęście postępujesz właściwie, czytając artykuły takie jak ten, który przeczytałeś powyżej. Weź te wskazówki do serca i kochaj każdą minutę swojego życia ze swoim psem!