Kitesurfing to coraz popularniejszy sport wodny, obecnie nad Bałtykiem coraz częściej możemy zobaczyć charakterystyczne żagle, jest to ciekawa forma rozrywki w okresie letnim.

Możemy znaleźć wiele ośrodków, które prowadzą szkolenia z kitesurfingu, możemy wypożyczyć tam niezbędne wyposażenie. Kitesurfing jest obecnie coraz bardziej popularny, możemy także odbyć szkolenie za granicą, przykładowo znajdziemy szkoły w Egipcie.

Jak nauczyć się kitesurfingu?

Profesjonalne kursy kitesurfingu w Egipcie

Szkolenia prowadzone są indywidualnie lub też dla całej grupy, należy pamiętać, że kitesurfing jest dość wymagający jeżeli chodzi o kondycję, jednak osoby początkujące mogą szybko poznać tajniki tej bardzo przyjemnej rozrywki. Duże znaczenie ma akwen wodny, na którym uprawiamy kitesurfing, powinno być to miejsce, gdzie planują odpowiednie warunki, chodzi tu o wiatr. Przykładowo w Egipcie w okolicach Hurghady znajduje się szkoła kitesurfingu Red Sea Zone. Zajęcia z nauki kitesurfingu odbywają się nad długą 500 metrową plażą, jest to płytki akwen, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku osób początkującym. Zajęcia prowadzą licencjonowani instruktorzy, na miejscu otrzymujemy niezbędny sprzęt, piankę, deskę oraz żagiel.

Osoby, które chcą aktywnie spędzać czas podczas urlopu w Egipcie, mogą skorzystać z kursu jednodniowego, osoby zaawansowane mogą także wypożyczyć całe niezbędne wyposażenie. Szkoła ulokowana jest w miejscu, gdzie przez 70% dni w roku wiatr wieje z prędkością powyżej czterech w skali Beauforta. Są to świetne warunki do uprawiania kitesurfingu, przyjeżdżają tu osoby z całego świata, aby cieszyć się tym wspaniałym sportem. Instruktorzy kładą nacisk na bezpieczeństwo, szkolenie dotyczy teorii żeglowania, sposobu kierowania żaglem, nauczymy się w jaki sposób podnosić, pilotować oraz wykonać lądowanie latawca w bezpieczny sposób. Ważne są także znaki sygnałowe, odpowiednia komunikacja.

Osoby, które chciałyby opanować technikę poruszania się na desce z żaglem, mogą zatem odbyć kurs kitesurfingu egipt jest świetnym miejscem ze względu na warunki pogodowe, możemy zatem w czasie wakacji odbyć krótki kurs zdobywając certyfikat IKO.