Przy ponad czterech milionach dni roboczych straconych każdego roku z powodu alergii, widać wyraźnie potrzebę ulgi! Jeśli twoje życie jest stale przerywane objawami alergii, to trafiłeś na właściwy artykuł.

Czytaj dalej, aby uzyskać bardzo cenne porady dotyczące kontrolowania objawów i dalszego życia.Aby utrzymać pyłki na dystans, należy prać pościel co kilka dni, ponieważ pyłki mogą zbierać się na tobie i ubraniach z zewnątrz i być wnoszone do środka. Jeśli dostanie się na prześcieradła i pościel, może wywołać reakcję alergiczną w nocy i będziesz spać mniej niż zwykle.Jeśli zauważysz objawy alergii wokół psa i kota z rodziny, możesz pokusić się o obwinianie zwierzęcia za swój dyskomfort. Możesz mieć rację, ale istnieje również możliwość, że jesteś uczulony na pyłki zwierząt domowych. Jeśli Twój zwierzak spędza czas na świeżym powietrzu na obszarach gęsto zarośniętych, może zbierać alergeny i wprowadzać je do domu. Test alergiczny może potwierdzić lub obalić twoje podejrzenia.Jeśli w dużym stopniu polegasz na lekach obkurczających nos w leczeniu objawów alergicznego nieżytu nosa, możesz być narażony na ryzyko wystąpienia efektu odbicia. Kiedy tak się stanie, możesz doświadczyć dodatkowego obrzęku i podrażnienia. Jeśli uzależnisz się od tych leków, powinieneś starać się unikać ich używania przez okres 72 godzin na raz. W tym czasie przejdź na lek przeciwhistaminowy, aby zmniejszyć obrzęk spowodowany odstawieniem.Unikaj używania dywaników w domu. Mogą one zbierać kurz i pleśń oraz pogarszać alergie. Jeśli musisz mieć w domu dywaniki, wybierz te, które można prać. Należy je myć przynajmniej raz na kilka tygodni, aby zminimalizować gromadzenie się kurzu i pleśni.Utrzymuj powietrze w domu wolnym od alergenów, zamykając okna. Jeśli masz otwarte okna, zapraszasz do domu drażniące pyłki. Ważne jest również czyszczenie wszelkich filtrów w nawiewach i klimatyzatorach, aby zmniejszyć ilość alergenów w domu.Może być kuszące, aby przenieść się gdzie indziej, aby spróbować uniknąć alergenów, które powodują twoje alergie. Kiedy ta myśl przemknie ci przez głowę, pamiętaj, że najczęstsze rośliny wywołujące alergie (trawa i ambrozja) występują wszędzie. Jak pozbyć się irytujących alergii

Więc przeprowadzka do innego klimatu może nie pomóc twojej sytuacji.Czasami nowa odzież może zawierać chemikalia lub inne substancje alergizujące, które w kontakcie ze skórą mogą powodować wysypkę lub pokrzywkę.

Kupując nową odzież, pamiętaj, aby wyprać każdą rzecz przed jej założeniem. Dotyczy to w szczególności materiałów wytworzonych przez człowieka, takich jak nylon i sztuczny jedwab.Odkurz swój dom przynajmniej raz w tygodniu. Pomoże to pozbyć się alergenów z domu. Pamiętaj, aby umyć wszystkie dywany w gorącej wodzie. Jeśli nie możesz ich umyć, wyczyść je chemicznie. Wyeliminuje to gromadzące się na nich roztocza i pleśń.Jeśli cierpisz na alergie, zwłaszcza alergiczny nieżyt nosa, spożywanie zbyt dużej ilości napojów alkoholowych może prowadzić do bardziej wyraźnych i częstych objawów. Nawet w niewielkich ilościach alkohol może prowadzić do przekrwienia dróg nosowych. W rezultacie każdy, kto ma zatkany katar z powodu alergii, może doświadczyć bardziej intensywnego obrzęku nosa.Każdego roku coraz więcej osób zapada na alergie z wielu różnych źródeł. Niezależnie od tego, jaki jest Twój przypadek, miejmy nadzieję, że w tym artykule znalazłeś rozwiązania, które pomogą Ci przejąć kontrolę nad objawami i wrócić do pracy, życia lub zabawy. Życie jest zbyt krótkie, aby rządziły nimi alergie, więc zamieść tutaj wskazówki, których się nauczyłeś, aby działały dla Ciebie już dziś.