Przy tak wielu produktach do pielęgnacji skóry, które walczą o naszą uwagę na półkach sklepów i drogerii, trudno jest wiedzieć, jaki kosmetyk wybrać. Możemy kierować się ich zapachem, składem lub marką, a czasem to cena jest najbardziej atrakcyjnym aspektem ich zakupu.

Niezależnie od marki czy rodzaju produktu, powinieneś wybrać kosmetyk, który jest odpowiedni do potrzeb twojej cery. Najprawdopodobniej Twoja skóra została narażona na połączenie zewnętrznych i wewnętrznych czynników, które przyczyniły się do jej obecnego stanu. Dlatego ważne jest, aby zwalczać problemy z cerą odpowiednio dobranymi kosmetykami. Profesjonalne produkty do pielęgnacji skóry są wysoce zalecane klientom, aby osiągnąć konkretne cele w zakresie pielęgnacji skóry. Stężenie składników aktywnych w produktach do pielęgnacji skóry dostępnych w powszechnej sprzedaży jest znacznie ograniczone, aby uniknąć szkodzenia osobom o największej wrażliwości na te składniki. Z drugiej strony, produkty do pielęgnacji skóry klasy medycznej i profesjonalnej zawierają wyższe stężenie składników aktywnych, ponieważ są one wydawane tylko przez lekarzy i kosmetologów przeszkolonych w zakresie oceny, czy to stężenie jest odpowiednie dla potrzeb klienta.

W zależności od twoich celów i stanu skóry, produkty kosmetyczne dostępne w zwykłej drogerii często dają znacznie gorsze wyniki niż te, które zapewnia linia kosmetyków profesjonalnych.

Produkty takie są wystarczająco mocne, aby dotrzeć i naprawić problemy w głębszych warstwach skóry. Składniki aktywne, takie jak witamina E, kwas hialuronowy lub kwas mlekowy i peptydy, są najbardziej skuteczne, gdy docierają do głębszych warstw skóry. Wyższy koszt kosmetyków profesjonalnych bielenda wynika z włączenia bardziej skutecznych składników aktywnych w wyższych stężeniach i lepszego składu produktów. Jednak zwykle potrzeba mniej produktu, aby zapewnić lepsze wyniki, więc kalkulacja kosztów i korzyści faktycznie sprawia, że kosmetyki klasy profesjonalnej są lepszym wyborem na dłuższą metę.