W dużych miejscowościach takich jak Kraków nietrudno jest znaleźć zakład pogrzebowy świadczący usługi na wysokim poziomie.

Placówek tego typu jest jednak wiele i klienci mogą czuć się zagubieni, mając do dyspozycji domy pogrzebowe praktycznie na każdej ulicy. W jaki sposób wyeliminować te zakłady, które mogą okazać się niezbyt wykwalifikowane? W innych branżach dobrą metodą są próby polegające na kilkukrotnym korzystaniu z usług, tutaj jednak jest to przeważnie niemożliwe – a jeśli nawet, nikt nie uznaje takich doświadczeń za przyjemne i rozwojowe. W związku z tym, że obecnie rolę globalnej bazy danych dotyczących usługodawców pełni internet, doskonałym sposobem na zweryfikowanie poszczególnych placówek jest odszukanie ich w internecie, zapoznanie się z opiniami klientów, poczytanie o różnych usługach.
Klienci mają różne oczekiwania co do pracy zakładu pogrzebowego. Większość chciałaby, żeby instytucja zrobiła jak najwięcej w związku z organizacją pogrzebu – formalności, także te tuż po śmierci bliskiej osoby, bywają trudne i przybierają postać piętrzących się kłopotów dla kogoś cierpiącego z powodu straty. Istnieją domy, które zajmą się tym, wyręczając pogrążoną w smutku rodzinę. Usługi tego typu są coraz bardziej popularne i uznawane wręcz za standard wśród szanujących się domów pogrzebowych.

Oczywistością są też kwestie transportu, organizacja samego pochówku czy mszy, a nawet stypy.

Nowoczesny zakład pogrzebowy kraków gwarantuje klientom możliwość zajęcia się ważnymi dla nich sprawami, podczas gdy pracownicy wykonają powierzone im usługi z wysoką dbałością o szczegóły. Dla osób, które cenią sobie klimat i odpowiednią oprawę uroczystości pogrzebowych, istnieją nawet usługi związane z doborem muzyki, kolorystyki dekoracji, efektami dodatkowymi. Usługi takie można dowolnie personalizować i choć przeważnie są droższe, gwarantują pozytywne wrażenia, łagodzące trochę ponure okoliczności związane z sytuacją.