Zakopane ze względu na atrakcyjne zlokalizowanie oraz walory turystyczne popularne jest nie tylko w Polsce, ale również w państwach europejskich.

Tłumnie odwiedzający ten klimatyczny kurort goście mogą liczyć na różne atrakcje o każdej porze roku. Miłośnicy jazdy na nartach świetnie wypoczywają na lokalnych stokach podczas zimy a w pozostałych porach pokonują wybrane szczyty otulającego Zakopane pasma Tatr.

Ze względu na rekreacyjny charakter, Zakopane udostępnia przybywającym gościom obok ogromu atrakcji również dobrze urozmaiconą bazę lokalową. Na turystów czekają miejsca w schroniskach młodzieżowych, prywatne pokoje, pensjonaty jak również luksusowo wyposażone ośrodki wypoczynkowe.

W zależności od własnych potrzeb każdego gościa miejsca noclegowe znajdują się zarówno w ustronnych rejonach miasta, z dala od gwaru turystycznego jak również w tętniącym życiem w ciągu dnia oraz nocy centrum. Cena za nocleg uzależniona jest nie tylko od odpowiedniej lokalizacji, ale również od klasy warunków lokalowych.

Turyści, które podczas urlopu w Zakopanem wymagają komfortowych warunków na pewno zainteresuje oferta apartamentów oraz domków wypoczynkowych o luksusowym wyposażeniu.
Obok komfortowych warunków lokalowych, które nie ustępują swoją wysoką klasą nawet propozycji zagranicznej, goście mogą również liczyć na wiele różnorodnych atrakcji. Najczęściej oferta obejmuje możliwość korzystania z gabinetów Spa, usług fryzjerskich, sali fitness, krytych pływalni a w pierwszej kolejności z usług restauracji gdzie serwowana jest góralska kuchnia przy dźwiękach lokalnej muzyki. Propozycje Zakopanego pozwalają na wybór dowolnej formy atrakcji idealnie dopasowanej do indywidualnych preferencji każdego gościa.

Planując nadchodzący już olbrzymimi krokami wakacyjny wypoczynek i poszukując odpowiedniego miejsca nie sposób pominąć Zakopanego. Ten wyjątkowy kurort doceniany zarówno przez polskich jak i z całej Europy turystów ze względu na niepowtarzalne usytuowanie, pośród pasma górskiego poleca moc atrakcji wiążących się z czynnym wypoczynkiem w każdym sezonie. Zimą na przyjezdnych czekają idealnie utrzymane stoki narciarskie, a w pozostałych miesiącach Zakopane zaprasza turystów na górskie wspinaczki.

Żeby zapewnić przybywającym turystom jak najlepsze warunki lokalowe baza noclegowa obok miejsc w pensjonatach czy schroniskach młodzieżowych poleca również luksusowe apartamenty oraz ośrodki wypoczynkowe o wysokim standardzie wyposażenia pokoi. Położone są one w najbardziej atrakcyjnych rejonach miasta. Gości, którzy szukają wytchnienia i spokoju z pewnością zainteresuje oferta miejsc noclegowych polecanych w oddaleniu gwaru i hałasu miejskiego, a turyści którzy lubią życie towarzyskie bez kłopotu znajdą luksusowe apartamenty niedaleko Centrum.
Wysoka jakość noclegów jakie oferuje Zakopane swoim standardem wyposażenia nie odbiega od oferty nawet najpopularniejszych kurortów egzotycznych. Goście mogą liczyć na moc atrakcji takich jak dla przykładu możliwość korzystania z zabiegów gabinetów Spa, pływalni krytych czy sauny. Na turystów czekają również smaczne dania z kuchni góralskiej, które serwowane są w większości przypadków przy dźwiękach lokalnych kapeli.

Tak rozbudowana oferta bazy lokalowe jaką proponuje Zakopane bez problemu jest wstanie zadowolić każdego spędzającego w górach urlop turystę zarówno oczekującego błogiego spokoju jak również aktywnego wypoczynku czy bezpośredniego obcowania z przyrodą Tatrzańskich krajobrazów.