Jedną z godnych zainteresowania propozycji turystycznych jakie udostępnia województwo świętokrzyskie jest ośrodek wypoczynkowy w Sielpi.

Zlokalizowane na Wzgórzu Koneckim w towarzystwie Zalewu Czarnej Koneckiej i lasu z sosnowym nasadzeniem letniskowe gwarantują niezwykle urokliwe walory przyrodnicze. Roztaczające się wokół Sielpi aromaty olejków sosnowych tworzą charakterystyczny mikroklimat, który sprzyja dobremu funkcjonowaniu układu oddechowego.

Turyści zwiedzający Sielpię, którzy preferują czynną formę urlopu mogą bez problemu zaplanować dużo wycieczek do najciekawszych rejonów województwa świętokrzyskiego. Do ciekawych miejsc, które obowiązkowo trzeba zwiedzić należy między innymi, Park Jurajski w Bałtowie, szczyt Łysicy a także Jaskinia Raj nieopodal Chęcin. Na gości odpoczywających w Sielpi czekają również bardzo dobrze oznaczone trasy rowerowe, które prowadzą po najpiękniejszych rejonach leśnych Wzgórza Koneckiego.

Urlop w ośrodku zlokalizowanym w Sielpi to świetna propozycja dedykowana zarówno dla rodzin z najmłodszymi dziećmi jak i osób starszych. Nie licząc możliwości wypoczynku na pięknej plaży i kąpieli w akwenie mogą liczyć na dużo ciekawych atrakcji, które uprzyjemnią im urlop nie tylko podczas upalnych, ale nawet chłodniejszych dni.

Doskonałą ofertę dla turystów preferujących spokojny wypoczynek z dala od gwaru miejskiego bez wątpienia stanowić mogą domki letniskowe znajdujące się tuż przy zbiorniku wodnym. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu zapewniają wymagane warunki noclegowe, co w dużej mierze wpływa na jakość wypoczynku. Ze względu na duże zainteresowanie turystów w okresie letnich miesięcy, już trzeba zarezerwować sobie na wyłączność jeden z domków i mieć gwarancję super bazy lokalowej podczas zbliżającego się urlopu.