Wiele firm oraz osób prywatnych, które są zadłużone, poszukuje dodatkowych kredytów, które można otrzymać bez zdolności kredytowej.

W przypadku tradycyjnego kredytu należy przedstawić informacje o swoich dochodach, wydatkach, wówczas bank ocenia, czy osoba czy też firma jest zdolna spłacać raty kredytowe. Jednak obecnie coraz więcej banków oraz prywatnych firm kredytowych udziela pożyczek oraz kredytów na preferencyjnych warunkach, kiedy nie wymaga się spełnienia bardzo wielu wymagań.

Atrakcyjne kredyty dla przedsiębiorstw

Kredyt gotówkowy dla firm bez BIK

Kredyty tego typu mają uproszczone procedury, może otrzymać je firma, która boryka się z problemami finansowymi, posiada już inne zobowiązania kredytowe, jednak nagle potrzebuje gotówki. Podczas prowadzenia własnego biznesu może wystąpić wiele nieprzewidzianych zdarzeń, które spowodują, iż będziemy potrzebowali nagłego wsparcia finansowego. Niekiedy mogą być to przypadki związane z ogólną sytuację na rynku, sezonowością w niektórych branżach, czy też z brakiem wpłaty od kontrahentów. Płynność finansowa jest bardzo istotna dla każdego przedsiębiorstwa, należy posiadać odpowiednie kwoty, aby opłacać dostawy, wypłacać pensję pracownikom czy też przykładowo opłacić media oraz koszty wynajęcia lokalu. Niekiedy firmy mogą znaleźć się w trudnej sytuacji finansowej, wówczas poszukują dodatkowych pieniędzy w bankach, prywatnych instytucjach finansowych.

Banki oferują kredyty konsolidacyjne, dzięki czemu możemy zmniejszyć ratę wszystkich kredytów oraz zobowiązań na niższą. Będzie się to wiązało z wydłużeniem okresu spłaty oraz dodatkowymi kosztami. Warto poszukiwać kredytów konsolidacyjnych, które banki oferują na preferencyjnych warunkach, niekiedy jest to promocja dla nowych klientów. Wiele ofert skierowanych jest do firm, które istnieją od minimum 1 roku, wówczas to możemy złożyć wiele dokumentów online, otrzymać wstępną decyzję o przyznaniu kredytu. Z pewnością jest to wygodna forma, możemy także umówić się z przedstawicielem firmy kredytowej, który może przyjechać do firmy, na miejscu można podpisać umowę kredytową.

Instytucje finansowe oferujące kredyt gotówkowy dla firm mogą przygotować symulacje spłaty dla różnej ilości rat, przedsiębiorca wówczas może ocenić, czy rata kredytu będzie dla niego odpowiednia. Gotówkę możemy wykorzystać na wiele różnych celów, z pewnością może być to duże wsparcie dla firm borykających się z problemami finansowymi. Możemy dzięki temu obsługiwać bieżące zobowiązania.