W naszym kraju przebywa wiele osób z Ukrainy które legalnie pracują, otrzymują pensję, są ubezpieczone.

Z pewnością banki które udzielają różnego rodzaju kredytów, pożyczek dostrzegają ten fakt, oferując kredytów dla obcokrajowców w tym także obywateli Ukrainy. Oczywiście obywatele Ukrainy również mogą otrzymać kredyt lub pożyczkę w polskim banku, w tym przypadku należy posiadać pozwolenie na pracę oraz kartę stałego pobytu. Oczywiście potrzebny będzie także dokument tożsamości którym dana osoba posługuje się w Polsce. Niekiedy także osoby które przebywają w naszym kraju przez dłuższy okres czasu posiadają także numer PESEL.

Czy kredyt, pożyczka dla Ukraińców jest możliwa?

Wymagane dokumenty w przypadku pożyczki dla osoby z Ukrainy

W przypadku firm pozabankowych, kredyty udzielane są dość łatwo, nie zawsze konieczne jest przedstawienie odpowiednich dochodów czy też dokumentów związanych z zatrudnieniem. Jednak kiedy osoba z Ukrainy posiada zaświadczenie o zarobkach oraz umowę o pracę wówczas ma szansę otrzymania kredytu na lepszych warunkach, otrzymania także wyższej kwoty. Naturalnie obcokrajowiec powinien przedstawić dokumenty świadczące o tym iż uzyskuje dochód w walucie polskiej, jest zatrudniony na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Niekiedy występuje także sytuacja iż osoba z Ukrainy zatrudniona jest przez firmę ukraińską która ma podpisany kontrakt z firmą polską, na tej zasadzie otrzymuje wypłatę w hrywnach. W tym przypadku również niektóre instytucje bankowe z pewnością patrzą przychylnym okiem, zwracając uwagę na wielkość zarobków oraz fakt na wykonywanie pracy na terenie Polski.

Zatem otrzymanie różnego rodzaju kredytów, pożyczek jest jak najbardziej możliwe, kiedy osoba z Ukrainy będzie posiadała odpowiednie dokumenty. Naturalnie mogą być to kredyty czy też pożyczki celowe przykładowo na zakup samochodu, różnego rodzaju maszyn czy urządzeń w przypadku osoby która prowadzi działalność gospodarczą w naszym kraju. Naturalnie także udzielane są kredyty gotówkowe które można przeznaczyć na dowolny cel. Warto zwrócić uwagę iż obecnie możemy także otrzymać kredyt czy też pożyczkę online, z pewnością w przypadku mniejszych kwot nie są wymagane różnego rodzaju zaświadczenia, dokumenty, banki oraz firmy zajmujące się pożyczkami starają się ograniczać wszystkie formalności do minimum.

Więcej na temat pożyczek i kredytów udzielanych obywatelom Ukrainy możemy znaleźć na stronie http://pozyczkowe-promocje.pl/pozyczka-online-dla-ukraincow-najwazniejsze-informacje/, z pewnością jest to interesujący artykuł z którego dowiemy się na jakich zasadach można otrzymać pożyczkę.