Płytki są najczęściej wybieranym materiałem do wykończenia ścian oraz podłóg w naszych kuchniach oraz łazienkach.

Możemy dobrać różne wielkości, które dobrze wpasują się w przestrzeń pomiędzy szafkami i blatem. Wybór glazury będzie miał duży wpływ na końcowy efekt całego pomieszczenia, dlatego warto zastanowić się nad kolorystyką, kształtem, wielkością płytek. Obecnie producenci mogą zaoferować bardzo wiele modeli, które sprawdzą się w naszej kuchni czy łazience.

Jasne płytki ścienne do łazienki

Hiszpańskie płytki Argenta

Dużym zainteresowaniem cieszą się płytki hiszpańskie, warto zwrócić uwagę na firmę Argenta, która oferuje wysokiej jakości płytki ceramiczne, posiada wiele wzorów klasycznych, jak również nowoczesnych, które sprawdzą się w naszej kuchni i łazience. Możemy wybrać wiele modeli jasnych, przykładowo Baikal, płytki jednolite oraz trójwymiarowe, posiadające wypukłe linie, może być to płytka matowa lub też błyszcząca. Dostępne są w rozmiarach 30 x 60 cm, są to płytki gatunek pierwszy. Argenta Baikal to płytki rektyfikowane, w procesie produkcji zostają docięte, dzięki czemu uzyskujemy bardzo równe brzegi oraz kąt 90 stopni pomiędzy bokami. W ten sposób uzyskujemy możliwość układania płytek blisko siebie, zmniejszenia fugi. Pozwoli to uzyskać jednolitą powierzchnię, dodatkowo dzięki rektyfikacji uzyskujemy płytki o takich samych wymiarach.

Płytka łazienkowa powinna być nienasiąkliwa, zwracamy uwagę na wartości poniżej 10%, w przypadku płytek ściennych oraz nasiąkliwość poniżej 3% w przypadku płytek podłogowych. Na ścianach najczęściej wybieramy płytki ceramiczne, w przypadku płytek podłogowych należy postawić na solidniejszy materiał, taki jak gres. Płytki mogą posiadać powierzchnię płaską, jak również znajdziemy wiele modeli trójwymiarowych, takich jak przykładowo Baikal Lined Mate czy Chalk Saw White. Płytki 3D coraz chętniej wybierane są przez klientów, którzy poszukują rozwiązań nietypowych, płytki wypukłe mogą bardzo pozytywnie wpływać na wygląd, odbiór przestrzenny łazienki czy też kuchni.

Płytki z oferty Argenta możemy zakupić na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/Argenta/7749. Znajdziemy tam wiele modeli o rozmiarach 30 x 60 cm oraz 40 x 120 cm. Są to płytki ceramiczne gatunek 1, przeznaczone do montażu na ścianie. Dostępne są płytki kremowe, możemy wybrać modele błyszczące oraz matowe.