Obecnie w skalpach z zabawkami znajdziemy bardzo bogaty asortyment, mogą być to także większe zabawki jak domki dla lalek, kuchnie zabawki.

Dla kilkuletnich dzieci będzie to wspaniałą zabawa, kuchnia dla dzieci jest tak naprawdę mniejszą wersją kuchni do zabawy, znajdziemy w niej wiele mebli i elementów wyposażenia kuchni. Może znajdować się w niej zlew, kuchenka, blat i piekarnik. Dzieci lubią naśladować codzienne czynności wykonywane w domu, taki e jak przykładowo przygotowywanie obiadów. Wiele dzieci bawi się w dom, podpatrują rodziców, podczas przygotowywania posiłków często chce pomagać rodzicom. Z pewnością drewniana kuchnia będzie dobrym pomysłem na zabawę samemu ale także w większym gronie. Może to pozytywnie wpływać na naukę współpracy z rówieśnikami. Dodatkowo tego rodzaju zabawki mogą być wyposażone w różnego rodzaju dodatki. Mogą to być sygnalizatory dźwiękowe, które będą naśladowały odgłosy smażenia. Może to być także zegarek na piekarniku z sekundnikiem. Może to być bardzo dobry pomysł aby wytłumaczyć dziecku zasady posługiwania się zegarkiem elektronicznym.

Dzieci lubią otwierać i zamykać drzwi piekarnika, używając łyżek i patelni, mogą także uczyć się podawać do stołu.

Z pewnością zabawkowa kuchni może także uczyć dzieci zachowania w kuchni, przykładowo iż nie należy dotykać rozgrzanego piekarnika, czy patelni. Dodatkowo zabawę z kuchnią można rozszerzyć także o stół. Dziecko nauczy się zasad zachowania przy stole, w tym wielu uczy się używania sztućców, talerzy czy szklanek. Oczywiście można użyć do tego celu plastikowych sztućców i talerzy. Z pewnością wpojone w młodości zasady zachowani przy stole przydadzą się dziecku przez całe życie. Oczywiście w zależności od modelu kuchnia drewniana dla dzieci może posiadać różne rozmiary, czy też różną ilość mebelków. Warto aby była bezpieczna dla kilkuletniego dziecka, dobrze zatem jeżeli końcówki blatów są zaokrąglone, podobnie jak wszystkie otwierające się elementy.