Co powiedziała ci mama, kiedy byłeś dzieckiem? Jestem pewien, że zawierał porady typu „zjedz warzywa”, prawda? Cóż, po prostu nie masz czasu, więc co możesz zrobić? Witaminy i minerały mogą wypełnić miejsca, w których Twoja dieta Cię zawodzi, więc zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.Jeśli regularnie ćwiczysz, musisz brać witaminy.

Dodanie witamin i minerałów, których potrzebuje Twój organizm, może pomóc Ci zoptymalizować treningi, spalić tłuszcz i zbudować mięśnie.Jeśli brakuje Ci konkretnej witaminy, prawdopodobnie najlepiej będzie dodać ją do swojej diety zamiast brać multiwitaminę. Chociaż w tych tabletkach jest wiele różnych witamin i minerałów, przez większość czasu poziom poszczególnych witamin nie jest tak wysoki, jak potrzebujemy. Kupowanie pojedynczej witaminy byłoby bardziej efektywne.Najlepszym źródłem witamin i minerałów są świeże owoce i warzywa. Upewnij się, że codziennie jesz co najmniej pięć porcji warzyw i owoców, aby zapewnić sobie wszystkie witaminy i minerały, których potrzebujesz, aby być zdrowym. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, jedz je na surowo lub bardzo lekko ugotowane na parze lub w koszulce.Wielu z nas jest zaskoczonych, kiedy nasze ciało zaczyna boleć i nie rozumie dlaczego. Zamiast biegać do lekarza lub kręgarza z powodu drobnych dolegliwości i bólów, spróbuj dodać witaminy i minerały do ​​swojej codziennej rutyny. Olej rybi i witamina E mają zdolność poprawiania samopoczucia mięśni.Przyjmowanie witaminy E przynosi wiele korzyści, ale kobiety również jej potrzebują. Witamina E ma właściwości przeciwstarzeniowe i pomaga zwalczać uszkodzenia komórek związane ze starzeniem się. Witamina E może również zapobiegać zaćmie i chorobom serca. Migdały, orzechy laskowe, szpinak i nasiona słonecznika są bogate w witaminę E.Witamina A jest ważna jako przeciwutleniacz dla układu odpornościowego, zmniejszając ryzyko chorób serca, spowalniając starzenie się skóry i poprawiając wzrok. Jest to toksyczny suplement, jeśli weźmiesz go za dużo, ale 2300 IU powinno wystarczyć, ponieważ jest to zalecane. Marchewki, dynia i ciemnozielone warzywa liściaste zawierają dużo witaminy A.Śledź ilość przyjmowanych witamin i minerałów. Potrzebujesz informacji o witaminach i minerałach? Przeczytaj to

Jeśli jesteś osobą, która przyjmuje dużo suplementów, możesz spożywać za dużo niektórych witamin lub minerałów.

Zwykle dzieje się tak w przypadku witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak K, D, A i E. Jeśli niepokoi Cię ryzyko lub przyjmujesz recepty, powinieneś porozmawiać z lekarzem.Są miliony ludzi, którzy wierzą, że picie wody jest kluczem do ogólnego dobrego zdrowia. Jest to bardzo prawdziwe, z wyjątkiem tego, że wypłukujesz również organizm z wielu składników odżywczych, witamin i minerałów, musi on prawidłowo funkcjonować. Zawsze upewnij się, że przyjmujesz przynajmniej jedną witaminę dziennie, aby organizm był zaspokojony w jego potrzebach.Witamina E to witamina rozpuszczalna w tłuszczach, która znajduje się w kiełkach pszenicy, jajach, drobiu i olejach roślinnych. Witamina E może być stosowana w leczeniu problemów sercowo-naczyniowych, w tym bólu w klatce piersiowej, wysokiego ciśnienia krwi i stwardnienia tętnic. Może również pomóc w zapobieganiu niektórym rodzajom raka. Najprostszym sposobem na zapewnienie sobie potrzebnych składników odżywczych jest suplementacja witaminą E.Niezależnie od tego, czy nie masz czasu na właściwe odżywianie, nie dostajesz wystarczającej ilości światła słonecznego, czy po prostu czujesz się ospały, witaminy i minerały mogą Ci pomóc. Wiesz, masz ogromną wiedzę na ten temat, ale zawsze jest więcej do nauczenia się. Wykorzystaj to, co przeczytałeś dzisiaj, i czytaj więcej w przyszłości.