Nawet doświadczeni projektanci stron internetowych są zakłopotani podczas projektowania witryn mobilnych.

Jeśli jest to coś, z czym obecnie się borykasz, przeczytaj poniższe wskazówki. Te wskazówki pomogą Ci stworzyć niesamowitą stronę internetową.Kiedy projektujesz stronę internetową, ważne jest, aby mieć odpowiednią pisownię i gramatykę. Oprócz sprawdzania pisowni w treści poproś znajomego lub współpracownika o sprawdzenie wszystkiego. Dobra pisownia i gramatyka w witrynie pomogą nadać jej profesjonalny charakter, a odwiedzający będą bardziej skłonni do powrotu.Upewnij się, że tekst i tło mają odpowiedni kontrast. Istnieją dowody na to, że biały tekst na czarnym tle jest najłatwiejszy do odczytania dla większości ludzi, ale inne kolory są w porządku, o ile są czytelne. Pamiętaj też, że osoby z wadami wzroku mogą nie być w stanie odczytać Twojej witryny, jeśli kontrast jest słaby. Sprawdź, czy Twoja witryna jest zgodna z różnymi standardami kontrastu, korzystając z narzędzia dostępnego pod adresem http://snook.ca/technical/colour_contrast/colour.html .Nie używaj wyskakujących okienek OnExit w swojej witrynie. Ta taktyka jest stosowana głównie przez marketerów internetowych, którzy podejmują ostatnią próbę uzyskania sprzedaży. Wieści o tego rodzaju wyskakujących okienkach krążą po całym świecie i zabiją Twoją reputację jako marketera. Mozilla podjęła nawet kroki, aby ukryć tekst w tych wyskakujących okienkach, powołując się na zagrożenia bezpieczeństwa.Nie wyłączaj funkcji kliknięcia prawym przyciskiem myszy. Niektóre witryny robią to, aby uniemożliwić innym kopiowanie i wklejanie tekstu lub zapisywanie obrazów z witryny. Chodzi o to, że nie działa i wyłącza inne przydatne funkcje. Nowe porady dotyczące projektowania witryny internetowej

OCR może być używany do przechwytywania tekstu z takich witryn, a przechwytywanie obrazów jest tak proste, jak robienie zrzutu ekranu.Kup oprogramowanie do projektowania stron internetowych, które pomoże Ci zbudować ładną witrynę.

Profesjonalne programy do projektowania stron internetowych nie są trudne w obsłudze, a zanim się zorientujesz, będziesz w stanie stworzyć atrakcyjną stronę internetową. Jeśli nie masz dobrej witryny, nie będziesz mieć dużej liczby odwiedzających.Wypróbuj popularną technikę „biuletynów”, aby przypominać czytelnikom o Twoich usługach. Jest to świetne, aby przyciągnąć kogoś, kto mógł zobaczyć Twoją witrynę, ale potem całkowicie o niej zapomniał. Umieść formularz na wygodnym pasku bocznym i śledź subskrybujących użytkowników. Wysyłaj biuletyn tylko do osób, które się zgłoszą lub możesz mieć kłopoty z powodu spamu!Jeśli zamierzasz używać reklam w swojej witrynie jako sposobu na zwiększenie zarobków, pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego współczynnika. Utrzymywanie reklam na nie więcej niż 25% treści zapewnia, że ​​witryna nie jest zaśmiecona zbyt dużą ich liczbą. Podobnie jak ludzie nie oglądaliby telewizji, gdyby była to tylko reklamy, odwiedzający witrynę rzadziej pozostaną na niej, jeśli masz zbyt wiele reklam.Pomyśl o korzystaniu z nawigacji, która jest przejrzysta i łatwa. Twoje linki nawigacyjne powinny być łatwe do zobaczenia i użycia, aby utrzymać odwiedzających w Twojej witrynie. Struktura nawigacji powinna być spójna, schludna i łatwa w użyciu, jeśli chcesz, aby Twoi goście cieszyli się swoim doświadczeniem.Staraj się mieć przejrzysty i spójny układ w projekcie swoich witryn. Przejrzyste układy, które wykorzystują dużo wolnego miejsca, zwykle poprawiają czytelność witryny i jej ogólny wygląd. Układ musi koncentrować się na treści. Spróbuj użyć czcionek znajdujących się na każdym komputerze, aby uniknąć nieprawidłowego wyświetlania witryny.Internet szybko się rozwija. Niektóre metody projektowania sprzed zaledwie kilku lat nie są już opłacalnymi praktykami. Dlatego musisz mieć aktualne informacje. Wskazówki zawarte w tym artykule pomogą Ci stworzyć piękną, nowoczesną stronę internetową.