Naturalne deski drewniane są najlepsze do zastosowania na podłogę.

Jeśli chodzi o podłogi drewniane, w dzisiejszych czasach masz wiele różnych opcji, a wybór rozwiązanie, które będzie dla ciebie odpowiednie, jest niełatwym zadaniem. Po pierwsze, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że istnieją dwa podstawowe rodzaje podłóg drewnianych, a mianowicie podłogi z litego drewna i podłogi z drewna warstwowego.

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów desek drewnianych na podłogi

Jakie deski podłogowe będą odpowiednie w twoim przypadku

Podłogi z litego drewna to jeden solidny element deski od góry do dołu. Grubość zastosowanego drewna może się różnić, podobnie jak kolor i styl. Podłogi z drewna warstwowego są wykonane z wielu kawałków prawdziwego drewna. Podłogi z drewna warstwowego zapewniają doskonałą stabilność i piękno, ponieważ są odporne na rozszerzanie i kurczenie. W ramach tych dwóch kategorii istnieje wiele opcji do wyboru. Podłogi montowane na pióro i wpust to obecnie jedna z nowszych opcji układania parkietów i podłóg drewnianych. Jest łatwa w instalacji, zazwyczaj występuje w stylu parkietu i jest naturalnie olejowana w celu konserwacji.

Podłogi z ciemnego drewna mają strukturę ciemniejszą i nawiązują do odcieni ziemi. Podłogi z ciemnego drewna wyglądają pięknie w większych pomieszczeniach i w ciemnym wykończeniu. Inną opcją jest nieco jaśniejsze wykończenie, które rozjaśni każde pomieszczenie. Jodełka i splot koszykowy są popularnymi opcjami w ciemnych, drewnianych podłogach. Jodełka jest również jedną z popularnych opcji i może być instalowana w ciemnym lub jaśniejszym odcieniu. Taka podłoga wykonany jest z desek drewna dębowego ściętego pod odpowiednim kątem i ułożonych we wzór, który zaakcentuje każdy wystrój w pomieszczeniu.

Możesz wybrać deski podłogowe lódź o wysokim połysku, co nada każdemu pomieszczeniu elegancji i lśniącego wyglądu. Naturalny wygląd ręcznie wykańczanych podłóg drewnianych jest piękny i nada każdemu pomieszczeniu indywidualny charakter. Dąb, klon, orzech i inne opcje drewna są dostępne dla tej opcji podłóg drewnianych.