Meble hotelowe stanowią szczególny typ wyposażenia wnętrz.

Powinny one spełniać różne istotne wymogi placówek nakierowanych na przyjmowanie gości na jedną lub więcej nocy. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat mebli hotelowych oraz ich różnych popularnych rodzajów.

Meble hotelowe i ich rodzaje

Typy mebli do hoteli

Oczywiście podstawowymi rodzajami są meble znajdujące się w pokojach. Najważniejsze meble w pokoju hotelowym to łóżko, szafa, stolik nocny, biurko i krzesło. Warto wybierać solidne, trwałe meble, które będą odporne na intensywne użytkowanie. Kolejną ważną grupę stanowią meble do recepcji. Hotelowa recepcja powinna być elegancka i funkcjonalna. Do jej wyposażenia należą przede wszystkim fotele, sofy, stoliki i regały. Ważne, aby meble były wygodne i estetyczne. Ważne są też meble do restauracji i barów hotelowych, które muszą być przede wszystkim wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Warto wybierać stoliki, krzesła i taborety wykonane z trwałych materiałów, takich jak metal, drewno lub tworzywa sztuczne.

Lobby hotelowe powinno być przyjemne i estetyczne, aby goście czuli się w nim komfortowo. Do wyposażenia lobby należą fotele, sofy, ławki, stoliki i kwietniki. Kolejną ważną grupę produktów stanowią meble do hotelowego SPA. Do wyposażenia strefy SPA hotelu należą między innymi leżaki, fotele masujące, stoły do masażu oraz szafki i regały do przechowywania kosmetyków i ręczników. W przypadku hoteli z ogrodami lub tarasami, warto zadbać o odpowiednie meble ogrodowe, takie jak stoły, krzesła, leżaki, parasole czy huśtawki.

Podsumowując, meble dla hoteli powinny być trwałe, funkcjonalne, estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Warto wybierać meble dopasowane do stylu wnętrz i zapewniające gościom odpowiedni komfort podczas pobytu w hotelu. Na rynku działalność prowadzi wielu producentów, jak również dystrybutorów takich elementów umeblowania. Ich oferty są bardzo szerokie i obejmują wiele typów mebli hotelowych charakteryzujących się różnymi istotnymi cechami, właściwościami, jak również zaletami.