Jest coś niezwykłego w drewnie, które wydobywa oszałamiający naturalny wygląd w domu. Dzięki naturalnym kolorom i detalom drewna, wyrazistemu usłojeniu i pięknym odcieniom, od jasnożółtego do ciemnobrązowego, drewno jest idealnym materiałem do tworzenia unikatowych elementów dla Twojego domu.

Schody są często pierwszą rzeczą, którą ludzie widzą, gdy wchodzą do domu, ale często są one pomijane w projektach. Klatki schodowe nie służą wyłącznie do przemieszczania się z jednego piętra na drugie, po starannym rozważeniu i zaprojektowaniu schody mogą wywierać prawdziwy wpływ i doskonale uzupełniać lub kontrastować z otaczającym je obszarem.

Istnieje wiele różnych opcji kształtu i stylu schodów, ale przede wszystkim należy zrozumieć, co będzie dla Ciebie odpowiednie. Przestrzeń, z którą pracujesz, nieuchronnie narzuci to do pewnego stopnia, ale istnieje wiele sprytnych sztuczek, które pomogą Ci stworzyć coś pięknego.

Od pływających po spiralne, pozwól ekspertom zaoferować to, co będzie działać w Twoim domu najlepiej. Wymiana istniejących schodów jest głównym dziełem budowlanym, podobnie jak zburzenie ściany.

Ale jeśli twoje schody nie są dobrze ustawione lub zajmują niepotrzebne miejsce, można uzyskać wartościowy projekt, który zrobi ogromną różnicę. W tym miejscu praca z ekspertami pomoże stworzyć odpowiednie proporcje i estetykę. Jeśli potrzebujesz stworzyć dodatkowe światło, panele szklane wpuszczą światło i będą dobrze działać na jasnym drewnie, takim jak dąb. Zapewnij spójność wnętrzu, wprowadzając schody dywanowe z materiałów pasujących do drzwi i podłóg. Rozważ klasyczne lub współczesne wrzeciona i szyny, aby pasowały do szerszego projektu. Pływające schody tworzą dramatyczny efekt, który prawie przeciwstawia się grawitacji. Potrzebna jest strukturalnie zdrowa ściana, aby ukryć podporę, co można zrobić w ramach projektu renowacji. Płynne łuki spiralnych schodów są również niezwykle efektowne i robią prawdziwe wrażenie, gdy przyciągają wzrok na górę.