Rosnąca popularność opraw led sprawia, że coraz częściej są one obecne w mieszkaniach.

Łatwy montaż i duża różnorodność przekonują klientów do ich wysokiej użyteczności na równi z gwarantowanymi efektami końcowymi. Oprawy led są nowoczesne i przy właściwym doborze materiału, z jakiego wykonana jest obudowa, stylu i rodzaju można osiągnąć wspaniałe, dekoracyjne rezultaty. Z uwagi na to elementy te pojawiają się w wielu mieszkaniach na sufitach i w górnej części ścian. Jasne światło emitowane przez diody led sprawdza się lepiej niż to zapewniane przez tradycyjne żarówki. Łatwo jest sterować kierunkiem padania światła i natężeniem. Można zdecydować się dodatkowo na oprawy ruchome, które są bardzo elastyczne w ewentualnym doświetlaniu kluczowych miejsc mieszkania. Warto mieć na uwadze, że typowe warunki występujące w pomieszczeniach mieszkalnych są nieco inne od tych dotyczących wnętrz przemysłowych. Wiąże się to z koniecznością doboru innej mocy światła i właściwych typów obudowy.

Najlepiej zrobić to przy współpracy z doświadczonym elektrykiem, ewentualnie osobą aktywnie wykorzystującą zalety technologii led przy dekorowaniu wnętrz.

Właściwy montaż i oczywiście dobrze dobrane oprawy led pozwolą bardzo długo cieszyć się jasnym oświetleniem i doskonałymi warunkami do pracy. Przy wyborze oprawy led można zdecydować się na takie, które są tylko i wyłącznie praktyczne – skupiając się na ich trwałości i samowystarczalności, ale można też kierować się przede wszystkim estetyką. Jeśli chodzi o ten drugi sposób, można postawić na ciekawe kształty opraw lub ich niebanalną kolorystykę. W wielu mieszkaniach furorę robią oprawy ruchome, które pozwalają lepiej oświetlić istotne elementy, na przykład ozdoby, piękne meble, rzeźby, ekspozycje itd. Dużą rolę w wystroju wnętrza pełni też dobór rodzaju obudowy oprawy. W sprzedaży są bardzo ciekawe propozycje, wykonane na przykład ze złota. Dają one eleganckie, wysublimowane światło kojarzące się z pomieszczeniami w muzeach bądź pałacach.