Jednym z ważniejszych wydarzeń w historii Unii Europejskiej był tak zwany „Brexit” czyli wystąpienie Wielkiej Brytanii ze wspólnoty.

Okazuje się, że proces ten miał niezwykle istotny wpływ na wiele gałęzi gospodarki. Do ich grona można zaliczyć na przykład międzynarodowy transport towarów obejmujący ich import, eksport lub tranzyt przez kraje Wielkiej Brytanii. W tym przypadku nie obowiązuje już zasada otwartych granic i towary należy przewozić w podobny sposób, jak w przypadku ich tranzytu, importu i eksportu do innych państw.

Eksport towarów poza UE w dobie Brexitu

Wsparcie fachowców i jego zalety

W związku z powyższym, trzeba zapamiętać, że wwożenie lub wywożenie towarów z Wielkiej Brytanii wiąże się z koniecznością przestrzegania określonych przepisów oraz przechodzenia różnych istotnych procedur celnych. Nie każdy posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Na szczęście z pomocą przychodzą wyspecjalizowane firmy, które zapewniają kompleksowe wsparcie zarówno po stronie brytyjskiej, jak i polskiej. Dzięki temu cały proces jest przeprowadzany zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dzięki pomocy wyspecjalizowanych agencji celnych, można przestać się martwić załatwianiem formalności i procedur celnych zgodnie z zawiłymi i często zmieniającymi się przepisami. Oprócz porad i pomocy z przygotowywaniem niezbędnych dokumentów, firmy takie oferują usługi logistyczne i transportowe, wsparcie w odprawach celnych, a także zabezpieczenie majątkowe długu celnego podczas przywozu lub przy tranzycie. Pracownicy takich firm posiadają również spore doświadczenie w zakresie udzielania wsparcia w kwestiach i formalnościach podatkowych.

Znalezienie profesjonalnych i pomocnych agencji celnych nie jest trudnym zadaniem. Wiele takich firm promuje swoją działalność przy pomocy hasła brexit export. Wystarczy użyć go w wyszukiwarce internetowej, aby znaleźć wiele serwisów ogłoszeniowych oraz oficjalnych stron internetowych wyspecjalizowanych firm, wraz z ich danymi kontaktowymi czy też opisami świadczonych usług.