Chociaż Internet jest świetnym narzędziem do poszukiwania pracy, możesz tracić dużo czasu na szukanie pracy online, jeśli nie korzystasz ze sprawdzonych metod skutecznego wyszukiwania ofert o zatrudnieniu.

Opracowanie odpowiedniej strategii poszukiwania pracy i upewnienie się, że odpowiadasz szybko na ogłoszenia z ofertami pracy zamieszczane na portalach zwiększy twoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy.

Jak skutecznie szukać pracy online - myjobsi.pl

Na portalu internetowym myjobsi.pl wyszukasz wiele ofert pracy

Starannie wybieraj witryny z ofertami pracy, z których korzystasz szukając pracy, nie marnuj czasu na takie, które nie zawierają ogłoszeń dotyczących rodzaju pracy, której szukasz, lub nie mają szczegółowych filtrów wyszukiwania. Użyj słów kluczowych, lokalizacji, nazwy zawodu czy branży, aby zawęzić wyszukiwanie i znaleźć możliwości pracy w obszarze, który cię interesuje. W ten sposób nie musisz przeglądać setek stron z ogłoszeniami o pracę, które nie są dla ciebie odpowiednie. Niektóre portale umożliwiają osobom poszukującym pracy przesyłanie CV do centralnej bazy danych, którą mogą przeszukiwać osoby rekrutujące.

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia e-mail z wybranych witryn z ofertami pracy. Wiele portali z ofertami pracy oferuje usługę, która wysyła ogłoszenia pasujące do twoich kryteriów wyszukiwania bezpośrednio do twojej skrzynki odbiorczej. Dobrym pomysłem jest od czasu do czasu sprawdzanie portali z ofertami pracy, w których skonfigurowałeś alerty, aby przeprowadzić ręczne wyszukiwanie na wypadek, gdyby alerty pominęły jakiekolwiek oferty pracy, które mogą znajdować się w twojej okolicy.

Obecnie wielu pracodawców zamieszcza oferty pracy na specjalnie do tego celu zaprojektowanych stronach internetowych, takich jak wyszukiwarka myjobsi.pl. Warto zatem regularnie ją przeglądać, aby znaleźć odpowiednie dla siebie ogłoszenie i wysłać w odpowiedzi dokumenty aplikacyjne. Możemy na tym portalu znaleźć wiele ofert pracy w swoim mieście lub jego okolicach, wyszukiwać ogłoszenia z branży, w której chcemy pracować.